folie przeciwsłoneczne

DLACZEGO FOLIE PRZECIWSŁONECZNE?

Często komfort przebywania w domu, lub w biurze zakłócany jest przez nadmierne promieniowanie słoneczne, powodujące przegrzewanie się pomieszczenia. Energia wygenerowana przez Słońce dosłownie wlewa się przez okna i jest wchłaniana przez wszystkie przedmioty które mają z nią kontakt i tu pomocna okazać się może folia okienna.

Korzyści – redukcja temperatury pomieszczeń latem, oszczędność energii elektrycznej, klimatyzacji i wentylacji a zimą ogrzewania pomieszczeń.

Pomieszczenie w którego oknach zamontowano folie okienne przeciwsłoneczne, latem nie nagrzewa się od słońca, promienie słoneczne wpadające przez szyby nie oślepiają, nie powodują. tzw. refleksów na monitorach komputerowych. Dodatkowo folie okienne powodują zmniejszenie współczynnika cieplnego (U), a zatem straty cieplne zimą w tym pomieszczeniu są o wiele mniejsze i mają estetyczny wygląd (są niezauważalne) w porównaniu do żaluzji, czy rolet.

CO ZYSKUJEMY DZIĘKI ZASTOSOWANIU FOLII OKIENNEJ?

Naklejenie folii okiennej bezpośrednio na szybę powoduje powstanie powłoki antyrefleksyjnej, która powoduje odbijanie promieni podczerwonych. Dzięki folii przeciwsłonecznej w pomieszczeniu można zredukować ciepło i temperatura obniży się od kilku do kilkunastu stopni. Jest to szczególnie istotne w upalne, słoneczne dni w okresie wiosenno-letnim. Uzależnione to jest od stopnia izolacji ścian i dachu budynku. Dzięki foliom przeciwsłonecznym oszczędzamy również w znacznym stopniu energię elektryczną (włączone wentylacje i klimatyzacja na wysokich obrotach).

Bądź ECO! Instaluj folie przeciwsłoneczne – oszczędzaj energię!

DLACZEGO FOLIE OKIENNE SĄ TAK SKUTECZNE?

Pierwszy bardzo ważny parametr folii okiennych przeciwsłonecznych:

Całkowita redukcja promieniowania słonecznego – jest to ilość promieniowania
słonecznego jaka została zatrzymana przez folie okienne przeciwsłoneczne.
Jest to energia słoneczna zarówno odbita jak i pochłonięta przez folie okienną. Folia okienna przeciwsłoneczna potrafi zredukować nadmierne promieniowanie słoneczne nawet o 82% dzięki czemu skutecznie obniża temperaturę pomieszczenia.

Drugi bardzo ważny parametr folii okiennych przeciwsłonecznych: Przepuszczalność światła – określa ile światła przepuszcza szyba z folią okienną, w stosunku do światła padającego na szybę z folią okienną.

Ciepło słoneczne dostaje się do pomieszczenia zarówno poprzez promieniowanie podczerwone jak i poprzez promieniowanie widzialne. Promieniowanie podczerwone jest falą niewidoczną dla oka ludzkiego, można je całkowicie zredukować. Natomiast aby zredukować ciepło przedostające się w promieniowaniu widzialnym, musimy jednocześnie zmniejszać ilość światła. Dlatego jeśli chcemy osiągnąć maksymalną redukcje ciepła, należy też zmniejszyć ilość światła.
nadmienię że istnieją obecnie również folie okienne przeciwsłoneczne, które maksymalnie redukują tylko promieniowanie podczerwone, praktycznie nie wpływając na ilość przepuszczanego światła.

Wszystkie nasze folie okienne posiadają warstwę odporną na zarysowania oraz wieloletnie gwarancje producenta i odpowiednie certyfikaty.